• Annonse
  • Annonse
De frie evangeliske forsamlinger Søndagsskolen Normisjon Pinsemenigheten Tabernaklet NLM Haugesund Nordre Misjonsmenighet

Lyset og dagen

M. B. Landstads vekkelsessalme «Våkn opp, du som sover» har selvsagt sin rot i det kristne evangeliums sentrale budskap. I sitt første brev til menigheten i Tessalonika i Makedonia skrev apostelen Paulus: […]

Publisert av Nettredaktør i kategorien Andakt | Kommentarer er skrudd av for Lyset og dagen

M. B. Landstads vekkelsessalme «Våkn opp, du som sover» har selvsagt sin rot i det kristne evangeliums sentrale budskap. I sitt første brev til menigheten i Tessalonika i Makedonia skrev apostelen Paulus: «Men dere, søsken, er ikke i mørket, så dagen skulle komme på dere som en tyv. For dere er alle lysets barn og dagens barn. Vi hører ikke natten eller mørket til. Så la oss ikke sove som de andre, være våkne og edrue. For de som sover, sover om natten, og de som drikker seg fulle, gjør det om natten. Men vi som hører dagen til, skal være edru, kledd med tro og kjærlighet som brynje og med håpet om frelse som hjelm.» (1. Tessalonikerbrev 5,4-8). Troende mennesker trenger selvsagt også søvn og hvile, som alle andre. Men den som konstant sover og er likeglad i forhold til livets viktigste og evige spørsmål, er virkelig ille ute.

KPK