• Annonse
  • Annonse
De frie evangeliske forsamlinger Søndagsskolen Normisjon Pinsemenigheten Tabernaklet NLM Haugesund Nordre Misjonsmenighet

Jesu sinnelag

I sitt inderlige brev til menigheten i Filippi i det nåværende Makedonia, den første apostelen Paulus grunnla på det europeiske kontinentet, kom apostelen med disse varme og fremdeles aktuelle ordene også til […]

Publisert av Nettredaktør i kategorien Andakt | Kommentarer er skrudd av for Jesu sinnelag

I sitt inderlige brev til menigheten i Filippi i det nåværende Makedonia, den første apostelen Paulus grunnla på det europeiske kontinentet, kom apostelen med disse varme og fremdeles aktuelle ordene også til alle tiders senere troende: «Om det da er trøst i Kristus, oppmuntring i kjærligheten. fellesskap i Ånden, om det finnes medfølelse og barmhjertighet, så gjør min glede fullkommen: Vis samme sinnelag og samme kjærlighet, vær ett i sjel og sinn. Gjør ikke noe av selvhevdelse og tom ærgjerrighet, men vær ydmyke og sett andre høyere enn dere selv. Tenk ikke bare på deres eget beste, men også på andres. Vis samme sinnelag som Kristus Jesus!» (Filipperne 2,1-4). Det er troende mennesker disse ordene er rettet til. Så får alle troende i alle oppdelte kirkesamfunn og grupperinger prøve seg på dem og stille spørsmålene: Holder vi mål? Er det disse tonene som klinger i den kirkelige debatten?

KPK